tomciu

Bardzo niewielka różnica

Zdrobnienia dobra rzecz. Podejrzewam, że ludzie wynaleźli je by okazywać sobie sympatię, czułość i inne takie dobre uczucia. Nie wszystko jednak idzie po myśli wynalazców. Ludzie od zawsze, źli ludzie, dosypywali arszeniku do pasztetu, świadczyli nieprawdę i w ogóle, co tu się rozpisywać, jebali w dupala bliźniego zamiast stosować się do dziesięciu przykazań. Z drugiej strony gdyby tak było to nie byłoby ciekawie. Trudno wyczuć co lepsze.

Wyobraźcie sobie, że ochrzczono Was imieniem TOMASZ. Tak jest napisane w dowodzie osobistym. Codzienny ubiór to TOMEK. Do małych Tomków mówi się TOMECZKU, TOMUŚ, itede. Zdrobnień używa się zazwyczaj wobec dzieci lub by kogoś „umniejszyć” lub by dorosłą osobę rozmiękczyć, utulić i rozczulić.

Jest jeden wyjątek i to jest zadanie dla znawców NLP (Uwaga! NLP jest na liście demonicznych zagrożeń Tekielego). Jest TOMCIU. W tej odmianie jest coś tak wkurwiającego, że zdecydowałem się ją poddać badaniom. Mam kilka niedopracowanych teorii. Wiem też o dorosłych osobach, które podobnie reagują jak na czerwoną płachtę jeśli ich imię kończymy na CIU albo IU. Nie ma za to żadnych wątpliwości co do szkodliwości i znaczenia CIU/IU.

Mam tylko jedną osobę z zezwoleniem nieformalnym na używanie wobec mnie IU. To Żyd jest. On jest jak wrzący bojler z zepsutym bezpiecznikiem i ja. Mamy narysowaną i uznaną mapę agresji.

Scena z lokalu „Królowe” (najlepszy w Polsce i pewnie jeden z lepszych w Europie o czym innym razem).

Wyjechaliśmy mocno wypici, zasiedliśmy na kanapie. W lokalu była „godzina szczytu”. Acha, szwagier Żyda został leżeć pod kaloryferem w domu (nawet ciągneliśmy go za nogi do wyjścia, ale nie dawał oznak życia). Żyd zamówił sobie najtańszego drinka za 35 zł.

Dygresja: cierpię na totalny brak weny, ale skończę ten wpis.

Więc Żyd mówi do mnie tak:

– Tomciu, czegoś ci trzeba? Drinka, dziwki?

& – Nie.