granica-swiata

Mikołeska

Magiczna miejscowość położona w południowej Polsce. Niby zwykła miejscowość, ale jest jak gmina dla wioski baby Jagi jej chatki z pierników. Tu się kończy Świat tak dosłownie i droga asfaltowa też zastąpiona jest gruntową. Można niby z Mikołeski dojechać do, tam gdzie należy. Tak naprawdę się nie da. Google, nawigacja i prasa i TV kłamią. Jeśli ktoś chciałby wytyczyć granicę Świata, tam gdzie się spada i lecąc widzi cztery ogromne słonie niosące Ziemie, to polecam Równoleżnik Mikołeska. Za nim nie ma żadnej materialnej nadziei.

CZYTAJ więcej

yaris

MOCNO?

Mam w rodzinnej wiosce taki zakręt na drodze szerokiej na półtora auta osobowego. Gdy jedzie ciężarówka lub traktor jest naprawdę kiepsko. Czasem jedzie sobie traktor czterokołowiec i zajmuje całą drogę i oba trawiaste pobocza. W kilku miejscach droga posiada zakręty w tym jeden z zerową widocznością (wysoki żywopłot). Nie jestem w stanie policzyć ilu ludzi się tam spotkało z rowem melioracyjnym i później z blacharzem.

Wracam sobie spokojnie a tu w rowie. Mocno w rowie nowa Toyota. Po jezdni snuje się bez ładu i składu ładna brunetka po dwudziestce. Wyraźnie w szoku. Na czole zmienia kolory z jasnoczerwonego na fioletowy nieregularna plama. Dziewczyna nie jest zapłakana lecz wyraźnie poturbowana. Ściszyłem muzykę, otworzyłem okno i obserwuję ją dokładnie. Zdobyłem się tylko na jedno słowo:

& – Mocno?

– Przyjebałam głową!

– Uderzyłam…

– Zakręt…

Usiadła w rowie po drugiej stronie katastrofy komunikacyjnej naprzeciwko mojego okna. Chaotycznie i bez ładu i składu rzucała urywki zdań. Miałem jeszcze otworzyć usta i zapytać czy można jej jakoś pomóc, ale ubiegła mnie z potokiem słów w odpowiedzi na niezadane pytania. Z drugiej strony widziałem jak cała wioska idzie z odsieczą, szczególnie mężczyźni w wieku reprodukcyjnym. Odparła niepytana, że pomoc już w drodze. Dwóch nawet niosło grube deski z placu budowy by wyciągnąć Yarisa.

Nie jestem lekarzem, ale osobiście, gdybym chciał wyjść na rycerza i następnie zakisić ogóra, to wezwałbym pogotowie. Jeśli ktoś głową wybija szybę i nie jest terminatorem to wymaga pomocy medycznej. Chyba. Mam nadzieję, że te jełopy skupią się na niej a nie na samochodzie.

U.R.O.

U.R.O. to nie maoistyczna partyzantka Nikaraguańska, ale o tym po tym:

Kilkanaście lat temu zadzwoniła do mnie siostra, rozemocjonowana, podniecona przekazaniem nowiny nie cierpiącej zwłoki. Ojciec, matka i ona przysięgali na wszystkie świętości, że widzieli UFO nad taką polanką nieopodal rodzinnego domu. Obiekt z pewnością nie był laserową projekcją tylko materialna bryłą „obmywaną” przez chmury (co świadczyło o jego trójwymiarowości). Wyglądał jak torus. Jakby ktoś był słaby z geometrii torus to donut czyli obwarzanek lub pączek z dziurką czy łorewer. Rodzice a w szczególności matka są ludźmi mocno stąpającymi po ziemi. Widziałem w nich wszystkich ten wstrząs wywołany zajściem.

Jeszcze ciekawszym było obserwowanie jak z upływem tygodni, miesięcy, lat wypierali to wydarzenie ze świadomości. Jak logiczna i racjonalna część naszej osobowości mieli na pył wspomnienia i utylizuje je, wydala, wypiera, by nie zakłócały przyjętego obrazu rzeczywistości. Nie ekscytuję się tematem zbytnio. Obejrzałem całe hektary i godziny filmów na YT o UFO i z UFO. Przeczytałem z setki tekstów, ale na inne tematy zrobiłem podobne rekonesansy.

NIE czekałem też by spotkać NOL’a albo obcych. Nie było mi to do niczego potrzebne. Kiedyś latem leżąc na ławce patrzyłem w gwiaździste niebo w oczekiwaniu na Perseidy. Widziałem jedną maleńką gwiazdkę poruszającą się przez cały nieboskłon. Pomyslałem stacja MIR albo inne ciulstwo w kosmosie a może samolot na 11 kilometrach leci na światłach… Co do Perseidowych meteorytów to więcej widziałem przypadkiem, w tym jeden olbrzymi z dymem, ogniem i efektami specjalnymi, niż tej nocy.

Trochę się czułem wykluczony z kręgu tych, którzy „Widzieli„. Spokojnie mogłem z tym uczuciem egzystować. Do wczoraj gdy się TO stało. Jak wszystko co przełomowe i niezwykłe, przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, nieproszone i niezamawiane. Głowa zaprzątnięta zupełnie czymś innym. Właściwie kimś innym. Postacią M2. Jadę powoli, 40km/h wiejską, jednopasmową drogą.

Wtem przecina mi tor jazdy sarna. Pamiętajcie, że to co „zobaczyły” oczy musi obrobić mózg inaczej to tylko naświetlone pręciki i czopki i nic więcej. Zaczynam się zastanawiać czemu nie pamiętam kształtu sarny i czemu przebiegła drogę tak szybko. Dlaczego sarna miała na sobie kamizelkę z odblaskowym światłem jak neonka. W końcu: dlaczego nie miała kończyn i unosiła się metr, dwa nad ziemią.

ufo-neonowe

 

Zajęło mi kilka sekund przetworzenie wydarzenia. COŚ przeleciało nad drogą z prędkością 200-300kmh/h, było wielkości sarny, nie wydawało żadnych dźwięków, było ciemne z biały paskiem lub rozmazanym przez prędkość punktowym światłem. Pewnie nigdy nie dowiem się co to było. Piszę ponieważ i u mnie bez wątpienia nastąpi wyparcie tego ze świadomości. A szkoda.

U.R.O. to nowa kategoria nieznanych, którą właśnie wymyśliłem. Unidentyfied Running Object.