polskie-panczenistki-srebro

Najcenniejszy medal igrzysk

W Soczi.

Po pierwsze nowożytne igrzyska to parodia nawet nie wiadomo dokładnie czego. Pojedynek chemików, lekarzy i wszelkich koncernów. Brakuje tylko sponsorowania wyrzutni rakiet ziemia-powietrze. Z tym roku towarzysz Putin poradził sobie i z tym mordując w Kijowie 1oo osób co jest pewnego rodzaju reklamą produktów sowieckiej rosji.

Do tego igrzyska zimowe są karykaturą tych letnich, ale srebro Polek zwyciężających drużynę ruskich jest najcenniejsze. Własnie z powodu tryumfu nad sowieckim pseudo imperium. Szacuneczek.

Do tego te ubiory obcisłe i długaśne łyżwy w stylu steampunk. Bezcenne. Dziękuję. Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska i Katarzyna Bachleda Curuś.

kask-kamila-stocha-uvex-sochi

Wielce prowokacyjny kask

Ciężko nie zauważyć oczywistej aluzji-prowokacji wobec sowieckiej Rosji i jej metod. Od kilku lat Komisja Anodiny i polski rząd na putinowskiej smyczy opluwa polskich lotników. Kask Stocha to czysty „protest song” i to ZŁOTY! Sprawa przejdzie do historii a z robiona jest z wielkim gustem i smakiem. Tusze…

kask-stocha-szachownica-sochi

igrzyska zimowe

Snowbordzistki są zazwyczaj piękne

Np „naszaJagna Marczuajtis (pewnie źle napisałem, ale łorewer) oraz kilka nieprofesjonalistek, które byłem znałem. Kiedy będę pisał o Małyszu albo Norwidzie albo Koperniku, to nie będę używał słowa „nasz, nasza, etc”. Nic mnie z nimi nie łączy. Kto tam zresztą wie – nigdy nie robiłem sobie profesjonalnej genealogii. Nie mam pojęcia skąd ten fenomen ani dlaczego kobiety nie skaczą na skoczniach narciarskich – to bardzo nieDżender. W nagłówku zdjęcie z Rosji na dwa tygodnie przed igrzyskami. Nie polecam. Za to dobrze popatrzeć na tę uroczą Wikingpannę:

Silje Norendal

Silje-Norendal-norwegia-soczi