palac-saturna-czeladz-termy-rzymskie (1)

Pałac Saturna – Czeladź

Z cyklu miejsca warte odwiedzin. Poświęcę tej miejscówce jeszcze z jeden może więcej wpisów. Dzisiaj będzie krótko. Adres strony. Wewnątrz nie można robić zdjęć ponieważ wszyscy chodzą nago poza obsługą i byłoby to raczej niestosowne. Ta fotka jest z recepcji. Miejsce najgłębiej położone zakazanej strefy. Ground Zero. Piękne akwarium morskie:

palac saturna czeladź termy rzysmkie
Termy rzymskie, hotel, mają same zalety. Nawet markotny i zmęczony daję im 8,5 gwiazdki na 10 możliwych.

Koszty? Trzeba pogodzić się z wydatkiem około 100 zł za osobę. W tym kilka godzin pływania, wygrzewania się na najróżniejsze sposoby, pożyczenie ręcznika lub szlafroka, obiad, kawa. Można oczywiście taniej żłopiąc w szatni własny napój izotoniczny (tak bywało w moim wypadku). Termy przyciągają bardziej zimą dlatego latem jest więcej groupon people i łowców okazji. Zimą królują lekarze i prawnicy. Studencięta i młode szproteczki przychodzą z mamą albo co gorsza z tatą i też studiują prawo lub medycynę.

Jeżdżę tam od ponad roku i ze smutkiem zauważam lekką obniżkę toru lotu, ale nie ma jeszcze rozpaczliwej komendy „pull up„. Obniżyli standard o jakieś 10% przez rok. Mają szansę zmienić ten trend. Wszystko zależy od dzianej klienteli. Czeladź to nie londyńskie City. Miasto jest biedne więc tylko nielicznych stać na tego typu rozrywkę.

Pałac czyli hotel sam w sobie robi wrażenie. Minusem jest otoczenie. Z jednej strony jakieś slumsy i Biedronka, z drugiej blokowisko gierkowskich dziesięciopiętrowców.

palac-saturna-czeladz-termy-rzymskie (1)

palac-saturna-czeladz-termy-rzymskie (1)

palac-saturna-czeladz-termy-rzymskie (1)

Wyświetl większą mapę