monia

Monia

– A wiesz tato, że… Ten, no. brum, ble, cośtam, Monia, pani, od…

& – Dziecko! Mówiąc – komunikujesz, więc proszę Cię uprzejmie, rób to tak by osoba do której wysyłasz komunikat rozumiała go. W przeciwnym razie będziesz ignorowana i z pewnością nie osiągniesz żadnych celów związanych ze współpracą z innymi ludźmi.

– [Zdyscyplinowane dziecko] Bo Pani Monia powiedziała, że gdy umrze to będziemy miały okazję zobaczyć pierwszy raz w życiu świecki, ateistyczny pogrzeb.

& – [Zacząłem analizować wypowiedź własnego dziecka. Podrapałem się po głowie, poprawiłem w fotelu, zwolniłem do 50 km/h, bo dyskusja zapowiadała się ciekawie i ważnie]. Rybeńka, Pani Monia jest popierdolona. Przepraszam za słownictwo, ale okoliczności nakazują mi nazwać rzeczy po imieniu.

– Tato, ale ty nie chodzisz do kościoła.

& – Słuszna uwaga. czasami chodzę. Kiedyś Ci to wyjaśnię.

& – Powiedz mi czy ten pierdolec Monia jest wegetarianką.

– Tak. Pani Monia nie je mięsa i mówi nam o tym.

& – Acha.

& – Zastanów się skąd wiedziałem, że nie je mięsa i przekazuje 1% podatku na schroniska dla bocianów, które nie odleciały do Kenii.

– Skąd?

& – Zjebolca nie można zdiagnozować po jednym objawie chociaż są objawy krytyczne, które dają 90% pewności. Za nimi idzie reszta. Czymś takim jest przymus nawracania na ateizm. Jest jak wodnista sraczka w Egipcie. Na bank oznacza infekcję pierwotniakiem.

& – Można być ateistą, można nie jeść mięsa, można chodzić z kotem do psychologa-weterynarza, ale gdy te trzy rzeczy występują w jednej osobie to jest naprawdę źle.

– Dlaczego?

& – Jesteś za mała by to zrozumieć a moim zadaniem jest chronić Cię przed takim szambem. Dobrze, że idziesz do gimnazjum i Pani Monia zostanie w podstawówce.

W myślach tylko ucieszyłem się, że nie będę musiał iść do szkoły zrobić Moni z dupy w której ma ośrodek odpowiedzialny za światopogląd, jesieni średniowiecza.