latimeria

Pradziadek smartfonów

Taka skamielina. Latimeria inteligentnych telefonów. Pierwszy raz zobaczyłem go w roku premiery. Roku Pańskim AD 2000. Kosztował trzy i pół tysiąca złotych czyli na dzisiejsze jakieś 10 koła. Miał możliwości zegarka za 20 zł albo e-papierosa. Dziś rozśmieszają.

latimeria

Trzeba pamiętać o korzeniach i dlatego o tym piszę. Dzisiejsze słuchawki z ośmioma procesorami i osobnym prockiem do samej tylko grafiki to właściwie PC’ty z tysiąc razy szybsze od ówczesnych.

Pamiętam jak rozpłaszczałem nos o witrynę sklepu z telefonami i paczyłem jak bawią się nim właściciele. Nie miałem śmiałości poprosić by i mnie dopuścili do tego, ale zdobyłem się na wejście do środka i spojrzenie z odległości dwóch metrów.

ericsson-r380

 

14 lat. Nie do wiary.

Potęga podświadomości

Uważajcie zawsze czego pragniecie mniej lub bardziej skrycie, ponieważ Bogowie gdy zechcą Was ukarać to spełnią Wasze modlitwy literalnie, toczka w toczkę.

Przykład z 2012 roku. Wybrałem się do mojej Guru, terapeutki i healerki duszy. Planowałem zapłacić jej 300 zł, bo bierze 180 za 50 minut a ja zawsze siedzę 2 godziny. Wychodzę na czworaka po wysmarkaniu kilograma glutów i wypłakaniu butelki „Kropli Beskidu”. Jej chyba też musi być bardzo ciężko. Po wszystkim odsunęła od siebie jedną z setek zostawiając sobie 200.

Wróciłem do auta i morda uśmiechnęła mi się od ucha do ucha. Na kole widniały szczęki Straży Miejskiej. Jeszcze nie wiedziałem ile wyniesie mandat. W suce strażników wiejskich siedząc i dyktując imię ojca i imię matki również się uśmiechałem myśląc w duchu jakąż człowiek dysponuje potęgą programującą rzeczywistość. Mandat wyniósł 100 zł.

200 + 100 = 300

szczęki blokada straż miejska