czlowiek-sukcesu

Dwadzieścia cech mocnego człowieka

Człowieka sukcesu czy jak go tam chcecie nazwać. Wiecie o kogo chodzi. Już słyszę chór „TO NIE JA”. Dokładniej rzecz biorąc człowiek sukcesu tak nie postępuje:

(Moje wolne tłumaczenie wzbogacone o zgryźliwe komentarze)

1 . Fantazjowanie o dalekiej przyszłości
Silne psychicznie osoby koncentrują się na teraźniejszości i najbliższej przyszłości . Oni rozumieją, że przeszłość jest poza naszą kontrolą i dalekiej przyszłoś też tak jak prognoza pogody na grudzień czytana w czerwcu.

2 . Pierdzistołkostwo
Strefa komfortu to bardzo niebezpieczne miejsce, ciemna otchłań, która wciąga i uzależnia, gdzie każdy, kto pozostaje tam zatraca się na amen. Pozostawanie w swojej strefie komfortu daje odleżyny.

3 . Nie słucha opinii innych
Tylko głupcy wierzą, że są wystarczający pod każdym względem . Nie pozwalaj by Twoje ego było silniejsze od Ciebie. Jeśli ktoś coś daje (często za darmo) bierz to.

4 . Unikanie Zmian
To odmiana pierdzistołkostwa. Pewne rzeczy stają się, są nieuniknione. Próbując przed nimi uciec jesteśmy głupcami . Bardzo szkodliwe marnowanie czasu i energii. Przykład: pięćdziesięcioletnie kobiety odchudzające się by wyglądać na 16ki. Mężczyźni w tym wieku na siłowni…

(Tak bardzo nie jestem człowiekiem sukcesu, że mam opór z „tłumaczeniem” tego tekstu oraz myśli typu; „jesteś fujarka z koziej dupy nie tłumacz”)

5 . Zakuty czerep
Nie wiesz wszystkiego. Twoje najgłębsze przekonania, myśli do których jesteś najbardziej przywiązany nie muszą być prawdą.

6 . Spychanie odpowiedzialności na innych
Jeśli tak robisz spychasz też ewentualne sukcesy na innych samemu pozostając nieudacznikiem.

7 . Zazdrość
Kiedy innym się udaje, Ty też powinieneś być szczęśliwy. Jeśli uda im się coś zrobić, to oznacza, że Ty też możesz. Sukces może być nieskończony. Cudze zwycięstwa niczego Tobie nie zabierają.

8 . Myślenie o porażce
Myślenie takie zawęża perspektywę do ciulowych wydarzeń. Tracisz wtedy z oczu możliwości wyjścia z dupy na prostą. Tak jak myśliwy tropiący tydzień zająca nie widzi po drodze tłustych saren, dzików i mamutów :).

9 . Samoużalanie
Chuj czasem strzela w bombki i Świąt nie ma. Życie może być trudne . Ludzie się krzywdzą, inni umierają. Życie nie jest usłane różami. Pytanie jest; czy jesteś wystarczająco silny, aby utrzymać się na powierzchni?

10 . Bycie średniakiem we wszystkim
Zgromadź wachlarz unikalnych umiejętności które pozwolą Ci iść w życie jak przecinak w masło.

11 . Próby zadowolenia całego Świata
Dobrze wykonana praca jest dobrze wykonaną pracą, bez względu na to, kto co sądzi o produkcie końcowym. Nie można i nie da się zadowolić wszystkich, ale zawsze można się doskonalić i doskonalić własne „produkty”.

12 . Obwinianie siebie za rzeczy od nas niezależne
Silni potrafią odróżniać rzeczy na które nie mają wpływu. Jest ich zaskakująco wiele.

13 . Niecierpliwość
Cierpliwość nie jest tylko cnotą. Większość ludzi porzuca działanie tuż przed nadejściem ich pięciu minut.

14 . Nieporozumienia
Komunikacja jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania każdego systemu . Jeśli chodzi o ludzi , robi się nieco trudniej. Jeśli komunikujesz i nie jesteś rozumiany, to Twoja wiadomość nie jest prawidłowo przekazywana . Silny psychicznie robi wszystko co w jego mocy i ma cierpliwość by być rozumianym.

15 . Poczucie winy
Nie jesteś winien niczego w życiu. Urodziłeś się dobry. Reszta należy do Ciebie. Nie jesteś winien nic życiu. Innym nie zawdzięczamy nic (poza rodzicami, że istniejemy).

16 . Powtarzanie tych samych błędów
Pomylisz się raz – w porządku. Pomylisz się dwa razy – gorzej. Ten sam błąd po raz trzeci – może trzeba rozważyć rezygnację z alkoholu i narkotyków. Albo jesteś głupi albo mądry inaczej.

17 . Uleganie lękowi
Świat może być przerażającym miejscem. Jest dobry strach, który chroni nas przed nieszczęściem, ale większość strachów i obaw jest nielogiczna. Jeśli wiesz, że chcesz spróbować czegoś nowego.

18 . Działanie bez namysłu i wyrachowania
Silny psychicznie musi wiedzieć lepiej, rozumieć sytuację, zanim zacznie działać. Głową muru nie przebijesz (Wszystko trzeba obliczyć).

19 . Nieprzyjmowanie pomocy
Nie jesteś Supermanem, nie możesz zrobić wszystkiego. Nawet jeśli to tylko możliwe, to czy warto, jeśli inni oferują Ci to za darmo lub tanio? Jeśli inni oferują pomoc, niech pomagają. Bądź społeczny. Słuchaj pomysłów i obserwuj, jak inni robią. Można się czegoś nauczyć.

(To jest cecha najbardziej zjebanych ludzi. Najbardziej uszkodzone jednostki np. ludzie wychodzący z sekty zdechną na ulicy pełnej ludzi, wykrwawią się, ale nikogo nie poproszą o pomoc)

20 . Porzucanie zabawek
Największą słabością całej ludzkości wydaje się być przerywanie w połowie . Silny psychicznie tak nie robi. Nie ma, że boli, nie ma obrażania się. Poza tym zabawki dosłownie kosztują.