zippo-ogrzewacz-do-rak-piecyk-benzyna (1)

Must Have 02 – Kieszonkowy piecyk Zippo

Z dziesięć  lat planowałem sobie kupić ten gadżet. Gdzieś mi kiedyś mignął w internetach. Przenośny ogrzewacz do rąk przydaje się na Alasce, Manitobie albo Kołymie. W Polsce nie ma już takiej pory roku jak zima, jest dziwna, chłodniejsza jesień z dwoma tygodniami śniegu, który jest taką atrakcją, że wszystkie Wiadomości o nim trąbią gdy w końcu spadnie. Bukmacherzy przyjmują zakłady czy w Wigilię będzie biało.

CZYTAJ więcej

samsung-galaxy-6-VI-foto-premiera

Samsung Galaxy 6 premiera – Skąpe Foto

Nie to żebym jakoś specjalnie czekał na nowego flagowca Samsunga. Mam taki przesyt technologią, że aż mi się odbija jak widzę smartfona. Mam za to jakiś przedziwny pociąg do ładnych rzeczy. Nowy Samsung Galaxy wydaje się być śliczny. Skromne foto z boku, pod lekkim kątem pokazuje naprawdę wiele. Trochę smuci mnie fakt naśladowania iPhona 6 z jego mydelniczkowatym kształtem. Może gdy się opatrzy trochę to bardziej mi podejdzie.

akwaystyka

Najlepsza rybka ever

Jest taka rybcia, którą nazwałbym roboczo “Obowiązkowa”. Ryba ta zwalnia nas całkowicie z czyszczenia szyb z glonów. Czynność ta zajmuje bez wątpienia podium w konkurencji upierdliwość. Ponadto glonojad, ale tylko z gatunku Gibiceps dba o rośliny przycinając te chore i gnijące i skubiąc z glonów zdrowe. Gatunków glonojadów jest w trzy dupy. Ludzie konkurują z sobą kto więcej uzbiera ich w akwarium. Bez sensu. Do 100 litrów wystarczy jeden Gibiceps.

Wadą tego rozwiązania są rozmiary. Gibiceps jest najeżony ostrymi kolcami w płetwach. Pół biedy gdy ma 5 cm, ale szybko to jest w rok lub dwa może mieć 30 cm. Wtedy i ciężko mu nawrócić w akwarium i ciężko go, komuś wcisnąć bo wyłowienie z akwa musi odbywać się z asystą wielorybnika zaopatrzonego w harpun. Nikt go do ręki nie złapie. Poza tym nie wiem jak Gibiceps smakuje. Jeśli tak jak wygląda to nie chcę go kosztować:

glonojad-w-akwarium

.

solgar-witamina-c-1000mg-solar-opinie

Zdrowe odżywianie “Level Hard”

Solgar robi najbardziej wypasione witaminy. Witaminy te kopią inne witaminy w dupę. Ich ceny z kolei kopią w dupę mnie. Zacząłem ostrożnie od Witaminy C pochodzenia naturalnego za (pssssst) 68 zł. Ta witamina C ma cząsteczkę lewoskrętną (czyli lepszą, łorewer). Jest zrobiona z róży dzikiej i nie ma drożdży i aspartamu. Witamina NATURALNA ze szwedzkiej Naturell ma np aspartam. To tak jakby dodawali polonu do zdrowego, przaśnego żurku. Z drugiej strony nie wierzę do końca farmaceutom (nawet alternatywnym farmaceutom). Buteleczka jest stylizowana na połowę XX wieku i to mi już lekko zalatuje jakimś zagrzybionym  kutasem z marketingu lub Agencji Kreatywnej.

Zobaczę co ten Solgar uczyni. Obiecuję o solgarze napisać szczerą opinię. Tak zwane IMHO.

solgar witamina c 1000mg opinie

latimeria

Pradziadek smartfonów

Taka skamielina. Latimeria inteligentnych telefonów. Pierwszy raz zobaczyłem go w roku premiery. Roku Pańskim AD 2000. Kosztował trzy i pół tysiąca złotych czyli na dzisiejsze jakieś 10 koła. Miał możliwości zegarka za 20 zł albo e-papierosa. Dziś rozśmieszają.

latimeria

Trzeba pamiętać o korzeniach i dlatego o tym piszę. Dzisiejsze słuchawki z ośmioma procesorami i osobnym prockiem do samej tylko grafiki to właściwie PC’ty z tysiąc razy szybsze od ówczesnych.

Pamiętam jak rozpłaszczałem nos o witrynę sklepu z telefonami i paczyłem jak bawią się nim właściciele. Nie miałem śmiałości poprosić by i mnie dopuścili do tego, ale zdobyłem się na wejście do środka i spojrzenie z odległości dwóch metrów.

ericsson-r380

 

14 lat. Nie do wiary.

htc-one-m8-gun-metal

M8

Nie, nie, nie. Nic o Magdalenach, kobietach.

M8 to najnowsza zabawka z podupadającej stajni tajwańskiego HTC. Kiedyś naciągnąłem firmę na HTC z Windowsem 6.1. Ten system operacyjny zrył mi beret okrutnie. To była prawdziwa rzeź w Rwandzie. Jeśli ktoś zadzwonił w trakcie pisania SMS’a to Windows się wieszał. Zdaje się, że widziałem nawet kilka razy blue screen. Sama słuchawka była wykonana perfekcyjnie. Telefon skończył rozbity o twarde podłoże w trakcie rozmowy z jakąś agresywną suką. Nie chodzi nawet o to, że chciałem by słyszała trzask – Windows po prostu nie pozwolił mi na naciśnięcie czerwonej słuchawki. Do dziś zostały mi ambiwalentne uczucia wobec HTC.

Przechwałki też odpuszczę. Miałem do czynienia z większością słuchawek z klasy premium, czyli powyżej 2k pln. Mam na myśli cenę rynkową a nie RTV Euro AGD. W mojej strefie gustu wygrał Samsung Galaxy S4 za wzornictwo i AMOLED łaskoczący oczy. Piątka też pewnie fajna, ale nie ma niczego co by mnie porwało. Poza tym zaczyna powoli wiać nudą w klasie premium smartfonów.

M8 ma coś na co długo czekałem. Poza wszystkimi gadżetami obowiązkowymi w komputero-telefonie, występuje w wersji kolorystycznej GUN METAL. Cała obudowa z aluminium właśnie w tym kolorze. Marzy mi się jeszcze auto z taką blacharką, ale to już inna historia. Zakupię i zrecenzuję M8 gdy zejdzie do 1,5k.

HTC-One-M8-gun