koniec-windows-xp

Windows XP – Red Alert

podziel się

Odebrałem dziś kilka telefonów od spanikowanych i w głębokiej tramie tzw. Userów. Na ekranach ich komputerów pojawiły się budzące grozę komunikaty. Tych, którzy jeszcze siedzą na Windows XP. Nie lękajcie się moje i cudze owieczki. Wasze komputery po tym wtorku nie staną w płomieniach jak wampir trafiony srebrną kulą. Microsoft dziś zrezygnował z rozwijania jednego z najlepszych produktów z własnej stajni. Windows XP rozkochiwał w sobie od pierwszego wejrzenia. Łączył we wspaniałą rzekę; nurt gównianych produktów dla „ludu” z profesjonalnym Nt4/Windows2000 – super stabilne systemy dla profesjonalistów. Wszystkich używałem. XP były jak na owe czasy czymś tak jaśniejącym jak obecnie Android.

Nie brakowało matołów, którzy się zapierali przy Win 3.11, ale przecież nie prowadzimy bloga klinicznego. Zainstalowałem ich może tysiąc, może więcej. Z początku gdy komputery były słabe likwidowałem tapetę by dać systemowi promil więcej oddechu. Później już napawałem się widokiem zielonej łąki. Zaraz gdy skończę pisać odpalę sobie kompa z XP’ekiem. Wzruszający moment.

Wiem też, że szanujący się blogger, młody, wykształcony i z dużego miasta używa wszystkiego co zaczyna się na „i”. Szanuję to. Panu Czarlsowi zazdroszczę wspaniałego zdjęcia, które biliony razy rozświetlało miliardy komputerów przez ponad dekadę. Bezimienny w sumie bohater.

Był styczeń 1998 roku, a Charles jechał właśnie w odwiedziny do swojej dziewczyny Daphne. Przed chwilą przestało padać i wyszło słońce, oświetlając okoliczne wzgórza. Charles jako zawodowy fotograf, zawsze woził ze sobą aparat, sfotografował więc znajdującą się przed nim łąkę. Wtedy łąka jeszcze nie wiedziała, że przejdzie do historii.

Autorem zdjęcia jest Charles O’Rear, który na początku 1998 roku jechał autostradą 121 przez Napa Valley w Kalifornii. Wybierał się on do swojej (wówczas) dziewczyny, a obecnie żony – Daphne. I jak sam wielokrotnie opisywał – pogoda była właśnie po deszczu, wyszło słońce. Wzgórza były trawiastozielone, a nad nimi idealnie niebieskie niebo z kilkoma chmurkami. Od 2002 roku było domyślną tapetą dla komputerów z systemem Windows XP.

aktualizowanie-xp

 

PS: Myślę, że MS ugnie się pod naciskami i cichaczem będą jeszcze trochę utrzymywać XP.

(Visited 338 times, 1 visits today)
::: geek słowa # , , , , , , , , , , , .