abu-dabi

Wierzysz w Teorie Spiskowe?

podziel się

Ja tak średnio.  Ale przyznać muszę, że w społecznych relacjach ludzie stosują spisek odkąd nauczą się mówić a nawet wcześniej. Mój siostrzeniec jeszcze nawet nie potrafi złożyć dwóch „ma”, „ma”, a już potrafi wierzganiem i blefem ugrać to na czym mu zależy. Zazwyczaj na cycku.

Arabia Saudyjska, Dubaj, ZEA są sojusznikami Stanów Zjednoczonych. (Nie będę się rozpisywał w niezwykłych zawiłościach politycznych tych krajów). Są lepszymi sojusznikami od Izraela, który zajmuje się głównie dojeniem amerykańskiej krowy. Z drugiej strony w tym regionie panuje skrajny fanatyzm religijny, islamski. Zamachowcy 9/11 pochodzili głównie z ZEA. Do pierdla można trafić nawet za niewinne trzymanie się za ręce. Spacer w szortach to pewne pudło. Kobiety mają podobne prawa jak psy z tym, że w Islamie psy są przeklęte. Chrześcijanie planowani są do wybicia do nogi. Paradoksalnie królewska rodzina Saudów ma korzenie żydowskie.

Przyjrzyjmy się jednemu z najdroższych budynków na Ziemi. Miejsce to jest zarezerwowane dla najpotężniejszych ludzi. Byle Kulczyk się tam nie zamelduje. Przekracza wszelkie granice przez nas, maluczkich, rozumianego bogactwa i potęgi. Ciężko w sieci znaleźć zdjęcia budynku hotelu zrobione od strony morza. To luksusowe miejsce z tej perspektywy zaczyna przypominać architektonicznie tandetny kościół w Nowej Hucie pod Krakowem. Czy w miejscu tak niewyobrażalnie dopieszczonym pod każdym względem został margines na przypadek. Dziwny zbieg okoliczności – olbrzymi krzyż? O co tutaj tak naprawdę chodzi?

dubai-buri dubai

Na koniec dwóch radykałów od Teorii Spiskowych rozprawia sobie o religiach i jakoś tak dziwnie wpisuje się w mój tekst:

Dla wytrwałych i niedowiarków podaję numer telefonu do BURJ AL ARAB JUMEIRAH

Tel: +971 4 301 7777

a dla nieśmiałych mejla: baainfo@jumeirah.com

Super byłoby gdyby ktoś pomieszkał tam na feriach i napisał wpisza z recenzją.

(Visited 678 times, 1 visits today)

więcej

::: dziennik słowa # , , , , , , , , , , , .