glagolica

Wedy, wiedza, Wiedźmin, Wiedźma, wiedzieć, widzieć

podziel się

Spotkałem się z takim poglądem głoszonym przez ruskich nazistów, że kultura indyjska wyszła od słowiańskiej. Być może – nie mówię nie. Przytaczają wiele dowodów. Cywilizacje wzrastają i upadają, ale ślady w języku jaki używamy zostają. Jeszcze więcej śladów zostaje w Nazwach Własnych. Znaczna liczba rzek, gór w Rusi ma nazwy sanskryckie. Prasłowiańska Głagolica przypomina te indyjskie chaszcze. Ponadto Etruskowie wg powyższych nazioli też wyszli z Rusi ponieważ nazywają się EtRuskowie. Piszę teraz o spekulacjach. Myślę, że nigdy nie dowiemy się co działo się na Ziemi 4-5 tys. lat temu. Wedy piszą o historiach ludzkości sprzed 200-300 tys. lat. Łorewer.

Cywilizacje jak każda żywa forma rosną, opadają. W X wieku na terenach obecnej Polski raczej cywilizacja była w stanie agonalnym. Kapłanami byli Magowie i Wiedźmy (szamanki) – osoby wiedzące (zajmujące się gnozą) – coś jak obecnie talmudyści. Przyszło Chrześcijaństwo.

 

więcej

::: dziennik słowa # , , , , , .

2 Comments

  1. Jeżeli cywilizacja była w stanie agonalnym, to Polska nie istniała by dzisiaj, bo przyszliby Niemiaszki i po prostu zajęliby tereny, bo cywilizacja zachodnia wyparłaby wschodnią jako słabszą. Okazało się że cywilizacja na ziemiach polskich była SILNA, bo inaczej nie układaliby się z narodem który istniał na tych ziemiach. Dodatkowo, państwo musiałoby niewiarygodnie rozwinięte administracyjnie już kilka wieków wcześniej, bo w 100 lat w świecie pełnym lasów, dzikich odstępów nie da się tak hop siup zagospodarować, zbudować państwo. Ktoś najpierw musiał stworzyć solidne fundamenty takiego państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *