utopia-serial

Utopia – Prawdopodobnie najlepszy serial jaki zobaczysz

podziel się

Krótki wstęp. Ludzie w poglądach dzielą się na dwie podstawowe grupy podzielone mniej więcej po równo to jest po 50% populacji. W uproszczeniu jedni ludzie mają poglądy lewicowe a drudzy prawicowe. Nie będę dowodził, które są lepsze, bo to nigdy nie zostanie rozstrzygnięte. Nie jest ważne, które sam wyznaję.

Poglądy lewicowe to feminizm, platformizm, miłość do rosji, aborcji, eutanazji, antykoncepcji, wegetarianizmu i tak dalej. Prawicowcy słuchają Radia Maryja, lajkują na fejsie profesora Chazana, głosują na PiS no i wpieprzają mięso nie licząc się z cierpieniem delfinów i kur niosek żyjących w niekomfortowych fermach drobiu.

Można głosować na PiS i jednocześnie być miłośnikiem sowieckiej rosji, dlatego bardzo wiele lat zajęło mi wynalezienie bezbłędnego, prostego i taniego testu na lewicowość i prawicowość mózgu. Badając delikwenta trzeba się dokopać do jego pierwotnych przekonań. Tym czymś jest stosunek danej osoby do ilości dóbr. Już wyjaśniam. Lewicowcy uważają, że ilość „dobra” jest wymierna i co za tym idzie ograniczona. Np jeśli urodzisz dziecko to musisz liczyć się z kosztami rzędu 300 tysięcy złotych zanim to dziecko zacznie zarabiać na siebie. Jeśli cywilizacja używa paliwa w samochodach to zużyje całą ropę do 2040 roku i klops. Jeżeli nie zabierzemy bogatym to biedni będą biedni. Ich myślenie nie sięga nigdy do wariantów alternatywnych np „a co jeśli bogaci się wkurwią i przestaną zarabiać i nie będzie komu zabierać?”.

Tak więc poznając nowego człowieka przeprowadzam z nim subtelny wywiad np o Lasach Deszczowych. Jeśli zaczyna stękać nad ich wycinaniem to wiem, że ten ciul z pewnością wierzy, że pijany generał Błasik szarpał za stery TU-154 i zabił 96 osób cztery razy podchodząc do lądowania w Smoleńsku. To bardzo upraszcza relacje. Nigdy nie muszę się kłócić politycznie. Gdy mi na kimś zależy przytakuję poglądom, które dopiero za chwilę wygłosi. Ludzie kochają ludzi, którzy się z nimi zgadzają.

UTOPIA to serial o potwornym nurcie myślowym lewaków. Swój początek, wydanie bękarta intelektualnego, nastąpił w Rzymie w 1968 roku. W tym złotym wieku lewicowej myśli wierzono, że ludzi nie powinno być na Ziemi więcej niż 500 milionów. Więcej po prostu zje zasoby naturalne a później siebie nawzajem. Już wiemy jak zajebiście się mylili. Nie będę odkrywał fabuły – odsyłam do ekranu i bardzo ale to bardzo polecam. Odradzam wrażliwym, ponieważ Anglicy się nie certolą w swoich produkcjach i film jest naprawdę drastyczny. No, ale to tak dosłownie. „Piła” przy tym to wieczorynka.

utopia-serial utopia-serial utopia-serial

 

(Visited 386 times, 1 visits today)
::: dziennik, film słowa # , , , , , , , , .