jak-zostalem-dziadkiem

Jak zostałem dziadkiem

podziel się

Na szczęście na tę chwilę tylko mentalnym. Pisałem już chyba o tym jak dziadkowie, nasi rodzice, którzy wiele krzywd nam uczynili, zaniedbali, stają się innymi osobami wobec wnuków. Dociera do nich świadomość, że zjebali i na moich, naszych dzieciach chcą to naprawić. Rozpieszczają wnuki. My, to średnie pokolenie, też nie jesteśmy bez „winy”. Podrzucamy nasze dzieci naszym rodzicom by skompensować sobie dawne niedostatki.

Dziś pojechałem po bandzie. Poszedłem do przedszkola na Jasełka przygotowane przez przedszkolaków dla babć i dziadków. Nic by w tym dziwnego nie było gdyby nie to, że ani dziadkiem nie jestem ani z bohaterką opowieści spokrewniony też nie jestem. Kolejny dowód na to, że życie pisze lepsze scenariusze nawet od braci Coen.

Pięcio letnia Ola jest drugim dzieckiem mamy Mojego Dziecka. Jej ojciec miał rodziców lecz ci postanowili się zapić na amen. Ojciec mamy mojego dziecka zmarł ostatnio, bo też dawał w gaźnik. Mama mamy mojego dziecka delikatnie pisząc jest dosyć chłodna w okazywaniu uczuć. Mała Ola w ciężkim smutku maleństwa nie mogła pojąć jak to jest, że nie ma dziadków i tylko jedną babcię. W swoim małym mądrym rozumku zaadoptowała moich rodziców do roli dziadków. Aż nie chce mi się o tym pisać takie to smutne i pojebane. Ze strony jej matki padła propozycja by moi rodzice przyjechali na te przedstawienie. Po pierwsze uznałem to za zbyt wielką ekstrawagancję a po drugie nie chciało mi się wozić również zalewającego mordę mojego ojca. Postanowiłem sam wcielić się w rolę dziadka. Pojechałem na Jasełka, ale przezornie nie mieszałem dziecku w głowie. Biłem entuzjastycznie brawa, uśmiechałem się, filmowałem, cały czas ze ściśniętym gardłem. Na koniec ukląkłem przed małą Olą przytuliłem (normalnie tego nie robię) powiedziałem, że była super i wszystko nagrałem dla dziadka, który jest chory i nie mógł przyjechać.

(Visited 156 times, 1 visits today)
::: dziennik słowa # , , , .