analfabeta

Jak to jest nie umieć czytać?

podziel się

Masz problem z wyobraźnią? Proponuję ćwiczenia z pamięcią. Wystarczy, że cofniesz się do czasu gdy miałeś 6-7 lat i wszystko stanie się jasne. Tak, wiem o tym jak trudne jest przypomnienie sobie jakiegoś dotkliwego deficytu po latach życia w komforcie psychicznym.

Może inaczej. Spróbuj sobie przypomnieć wczasy w Egipcie albo wypad do Tajlandii. Nawet gdybyś znał litery i słowa to chuj wie jak to czytać. Z góry na dół, z lewej do prawa? Gdyby nie współczesna łacina czyli angielski bylibyśmy w niezłej i czarnej dupie. To samo z arabskimi cyframi. Używa ich cały świat. Nawet Kitajcy, którzy zamiast pisać „dom” rysują chatkę, używają swojskich arabskich cyferek.

Wydaje się, że analfabetyzmu wśród dorosłych już nie ma przynajmniej wśród białych i bogatych ludzi. Jest. Według oficjalnych danych w różnym stopniu nie potrafi czytać kilka procent społeczeństwa. Popularność infografik mnie osobiście niepokoi. Albo, wiecie co, mam to w dupie, nie będę się oszukiwał.

Za to szukam brakujących monet w mojej kolekcji. Szczególnie rozglądam się za III w. p.n.e. z dynastii Ming; „Robić loda raz”, 515r. n.e. Królestwo Wezyra Kidżuriana „Na dwa baty”. Nawiąże kontakt z fankami i fanami numizmatyki.

(Visited 240 times, 1 visits today)
::: dziennik słowa # , , .