dobry-blog-jak

Jak pisać dobrego bloga?

podziel się

Szczerze pisać. Nieskrępowanie, ale tak by nikomu walcem drogowym po stopie nie przejechać. Wbrew pozorom jest to możliwe.

W sieci natknąłem się na kilka poradników. Myślę, że warto z nich skorzystać, bo piszą lub mówią je ludzie odnoszący w tej dziedzinie sukcesy. Inna sprawa to pewna wywołująca mdłości unifikacja. Taki bloger czy blogerka obowiązkowo posiada iPhone, MacBooka PRO z Sony Vegas do obróbki video. Materiał nagrywa naturalnie którąś z lustrzanek Canon EOS. Potwierdzam i zaświadczam, że to dobry sprzęt jest a może i nawet najlepszy. „Ale” polega na ukrywaniu prawdziwego sedna sukcesu.

WWW jest jak ocean a internauci nie mają pęcherza pławnego. Muszą non stop machać płetwami by nie spaść na dno. To jest moim zdaniem najważniejsza prawda o sukcesie w sieci. Widzę po sobie jak porzucam feedy jeśli choć raz w tygodniu nie poczęstują mnie czymś nowym. Jeśli robią sobie przerwę wakacyjną to już absolutny koniec. Jesteśmy niestety jak rekiny. Nie pływamy – nie ma nas.

Teraz zależy jak do tego podejść. Czy minimum godzina na przygotowanie jednego materiału dziennie to dużo czy mało? Tak między nami pisząc to trzeba trzech godzin.

 

(Visited 54 times, 1 visits today)
::: dziennik słowa # , .