dobry-blog-jak

Jak pisać dobrego bloga?

podziel się

Szczerze pisać. Nieskrępowanie, ale tak by nikomu walcem drogowym po stopie nie przejechać. Wbrew pozorom jest to możliwe.

W sieci natknąłem się na kilka poradników. Myślę, że warto z nich skorzystać, bo piszą lub mówią je ludzie odnoszący w tej dziedzinie sukcesy. Inna sprawa to pewna wywołująca mdłości unifikacja. Taki bloger czy blogerka obowiązkowo posiada iPhone, MacBooka PRO z Sony Vegas do obróbki video. Materiał nagrywa naturalnie którąś z lustrzanek Canon EOS. Potwierdzam i zaświadczam, że to dobry sprzęt jest a może i nawet najlepszy. “Ale” polega na ukrywaniu prawdziwego sedna sukcesu.

WWW jest jak ocean a internauci nie mają pęcherza pławnego. Muszą non stop machać płetwami by nie spaść na dno. To jest moim zdaniem najważniejsza prawda o sukcesie w sieci. Widzę po sobie jak porzucam feedy jeśli choć raz w tygodniu nie poczęstują mnie czymś nowym. Jeśli robią sobie przerwę wakacyjną to już absolutny koniec. Jesteśmy niestety jak rekiny. Nie pływamy – nie ma nas.

Teraz zależy jak do tego podejść. Czy minimum godzina na przygotowanie jednego materiału dziennie to dużo czy mało? Tak między nami pisząc to trzeba trzech godzin.

 

więcej

::: dziennik słowa # , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *